Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Nehera šije ekologicky a sociálne

.sponzorované .promotion

Špičková módna značka Nehera podporila krajčírky na dôchodku: sociálnemu podniku TUTO venovala látky na upcyclované ekologické vrecúška.

Nehera šije ekologicky a sociálne

nehera tak zareagovala na výzvu projektu TUTO, kde oslovovali módne značky, aby nezahadzovali svoje ústrižky, ale venovali ich radšej na ďalšie spracovanie. Z týchto kvalitných látok vrámci šarišského projektu TUTO krajčírky na dôchodku ušijú ekologické vrecúška. 

„Pre značku NEHERA je udržateľnosť rovnako podstatná ako kvalita a dizajn. Snažíme sa produkovať modely primárne z prírodných materiálov, no nie vždy dokážeme využiť každý centimeter. Preto nás veľmi teší spolupráca s projektom TUTO, ktorý premenil náš prebytok na niečo praktické a využiteľné v každodennom živote.“ - Jana Macová, production executive z Nehery.

„Odvetvie módy nie je preslávené sociálnym cítením, ani ekologickým prístupom. Skôr naopak. My by sme boli radi, keby naša spolupráca s Neherou inšpirovala aj ďalšie firmy, aby sa zamýšľali nad tým, ako by sa ich zvyšky dali ďalej využiť.“ - Mirka Molnár Ľachká, TUTO.

TUTO je sociálny start-up zaoberajúci sa výrobou ekologického textilu pre domácnosti. Pracuje s krajčírkami na dôchodku, bývalými pracovníčkami odevných závodov na Šariši. Autorky projektu, Alena Mihály a Mirka Molnár Ľachká o nich píšu blog, robia rozhovory. „Babičky si občas povzdychnú, koľko látok sa navyhadzuje, keď sa tak vo veľkom šije.“ To ich inšpirovalo k spusteniu kampane vyzývajúcej módne firmy na šitie bez odpadu.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite