Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Piaty ročník Kávového plesu - 5 rokov spájania sa pre dobrú vec

.sponzorované .promotion

Hudba, tanec a radosť ľudí vytvárali a dodnes vytvárajú odpoveď na to, prečo organizovať ples. Pri hudbe a tanci každý človek uvoľní svoju myseľ u dušu. Plesy sa tak stali udalosťou radosti, oddychu, no najmä rozširovania priateľstiev.

Piaty ročník Kávového plesu - 5 rokov spájania sa pre dobrú vec

Preto sme sa i my, akreditované školiace stredisko Academy of Coffee rozhodli zorganizovať  1. Kávový ples  na Slovensku v Čechách a pravdepodobne aj vo svete. V tomto roku sa nám podarilo zorganizovať už piaty ročník tohto kávového podujatia, ktoré aj vďaka obrovskému záujmu dostalo prívlastok ,,najväčšia kávová udalosť roka“. 

5. ročník sa uskutočnil 02.februára 2019 v priestoroch hotela Holiday Inn v Trnave. Miesto plné oddychu, zábavy, dobrého jedla a samozrejme výberovej kávy dotvorilo takmer 300 skvelých hostí.

Hlavným bodom programu bolo oceňovanie našich víťazov. Tými najväčšími víťazmi v živote sú rodiny s hendikepovanými deťmi, ktorý si svoj život vážia viac ako ktokoľvek iný a žijú ho naplno, čím môžu byť príkladom pre nás všetkých. 

Sme veľmi radi, že aj tento rok sa vďaka všetkým hosťom a našim skvelým partnerom podarilo prispieť trom silným bojovníkom, Alexíkovi Brešťanskému, ktorý sa narodil príliš skoro, v 31. týždni tehotenstva, Veronike Lukáčovej, ktorá od narodenia trpí detskou mozgovou obrnou a Jurkovi Javorovi, ktorý do dnešného dňa nemá presne stanovenú diagnózu, no má spomalený vývin a hypotonický syndróm.  

Všetci traja si odniesli poukazy v hodnote 1000€ a keďže sú vášniví kávičkári, naši partneri  Brel spol. s r.o. a EuroCoffee dvom z nich venovali automatické kávovary v hodnote 1500€. 

Vďaka štedrosti našich vzácnych hostí Edgarda Bressaniho z Brazílie a Rama Evgiho z Izraela, si však môžu kvalitnú kávičku cez kvalitný kávovar vychutnávať všetci traja naši bojovníci. O obrovské prekvapenie sa postaral bývalý tréner českej reprezentácie Milan Říha, ktorý daroval hokejový dres s vlastnoručným podpisom najmladšiemu z nich.

Každoročne je Kávový ples aj udalosťou pre najlepších junior baristov. Inak tomu nebolo ani na jeho piatom ročníku, kedy sa oceňovali tí najlepší z najlepších súťaže ,,SLOVAK BARISTA CUP“ junior 2018. Súťaž je určená pre študentov Stredných odborných škôl a Hotelových akadémii z celého Slovenska. To, že na Slovensku máme množstvo kvalitných mladých baristov svedčia aj dve prvé miesta. Najlepšími študentami a školami za rok 2018 sú:

  1. miesto: Júlia Filičková, Stredná odborná škola Stará Ľubovňa
  2. miesto: Ján Fuksa, Hotelová akadémia Ľ. Wintera Piešťany
  3. miesto: Šimon Petrík, Súkromná SOŠ hotelierstva a gastronómie Mladosť Prešov
  4. miesto: Valéria Valeková, Stredná odborná škola Stará Ľubovňa

V kategórii študentov prvých ročníkov sa s najvyšším počtom bodov na stupienku víťazov ocitla Bianka Šmatláková z  Hotelovej akadémie Ľ. Wintera Piešťany. 

Ceny spolu s letenkami do Brazílie na kávovníkové plantáže a Nemecka, najväčšieho školiaceho strediska, odovzdali vážení a čestní hostia plesu Edgard Bressani, odborný garant súťaže a hlavný sponzor pobytu víťazov v Brazílii, Doc. Pharm. Jozef Augustín PhD., autor odborných kníh, odborný garant súťaže, Mgr. Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja a samozrejme hostiteľ plesu a odborný garant súťaže, cofeológ Oldřich Holiš.

Po slávnostnom odovzdaní cien sa však s prekvapeniami nekončilo. Hotelová akadémia Ľ. Wintera Piešťany v spolupráci so školiacom strediskom Academy of Coffee pripravili prekvapenie pre jedného z pedagógov spomínanej školy, ktorý vďaka svojej vytrvalosti a vášnivej podpore priviedol svojich študentov až na stupne víťazov. Vďaka tomu aj on poletí spolu s nimi na fakultatívny pobyt do Brazílie. Oceneným pedagógom je Milan Elčík. Avšak, radi by sme poďakovali všetkým pedagógom s podobným zanietením, ktorých je na našich školách dostatok.

Podporu mladým talentom prišli vyjadriť aj ďalší vzácni hostia ako bývalý veľvyslanec Slovenskej republiky v Brazílii excelencia Milan Cigáň, tajomník veľvyslanectva Brazílie na Slovensku Rafael Alonso, výkonná riaditeľka spoločnosti InterAmerican z Nemecka Mirella Cielek, výkonný riaditeľ spoločnosti Coffee-Tech Engineering z Izraela Ram Evgi a výkonný riaditelia spoločnosti INKEPOR z Chorvátska Darko Benovic a Goran Celjak. 

Nechýbali ani známe slovenské osobnosti, Ján Grešo, Ján Kubiš, Jozef Golonka, Viliam Fisher, Jozef Oklamčák, Johny Mečoch, Elena Podzámska a Karin Majtánová, ktorá dotvárala príjemnú atmosféru večera a sprevádzala hostí bohatým programom.

Úvodný program patril folklórnemu súboru PULS. Prvé tanečné kolo sa nieslo v duchu spoločenských tancov a po vystúpení profesionálov sa parket doslova zaplavil takmer všetkými hosťami. Do tanca počas celého večera hral BIG BAND Júliusa Selčana a druhé, odviazanejšie kolo malo vo svojich hlasivkách trio Kristína Vrecková, Terézia Králiková a Jana Filová. 

Hudobným prekvapením tohtoročného plesu bol talentovaný Juraj Bača, ktorý vytiahol na parket aj vraj ,,netancujúcich“ hostí. Rozprúdená zábava naberala na obrátkach aj po skončení hlavného programu vďaka DJ Lacovi Hradskému a spevákovi Lazarovi. 

Aj na piatom ročníku 1. Kávového plesu nechýbali ochutnávky vína, miešaných drinkov, rumov, cigár či kávového piva. V tomto roku si hostia mohli vychutnať okrem bežných drinkov aj drinky najlepších junior baristov, v ktorých okrem zaujímavých ingrediencii nechýbala káva. 

Ak mali hostia aj napriek tomu kávy málo, obrovský kávový bar s profesionálnymi baristami a rôznymi kávami priamo od farmárov im bol k dispozícii do rána bieleho. O program plesu bolo postarané aj mimo hlavnej sály, vďaka nezabudnuteľnému orchestru Milana Olšiaka.

Radi by sme sa poďakovali všetkým hosťom 5. ročníka 1. Kávového plesu, a našim partnerom, vďaka ktorým bola jeho organizácia menej náročná.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite