Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Verejná zbierka ku Dňu vojnových veteránov

.post Bellum .promotion

Post Bellum SK organizuje verejnú zbierku ku Dňu vojnových veteránov, kedy si pripomíname ukončenie bojov 1. svetovej vojny. Symbolom veteránov je vlčí mak.

Verejná zbierka ku Dňu vojnových veteránov facebook

červené kvety v dobe 1. svetovej vojny pokrývali hroby padlých vojakov na západnom fronte. Pripnutím symbolického kvetu si ľudia pripomínajú hrdinstvo vojakov a vzdávajú im úctu. 

Výťažok zo zbierky bude použitý nielen na zdokumentovanie ďalších príbehov vojnových veteránov, povstalcov a odbojárov, ale aj na zrealizovanie zážitkových workshopov pre deti, aby sa o príbehoch dozvedeli. Vďaka naším hlavným partnerom Nadácia Orange, Fond na podporu umeniaFond na podporu kultúry národnostných menšín budeme mať k 9.11. zrealizovaných od januára už 70 workshopov pre základné a stredné školy, a teda naplnené počty z projektov. Už teraz však máme do konca roka naplánovaných ďalších 25 workshopov. Nové termíny stále pribúdajú. Aj preto realizujeme verejnú zbierku Deň vojnových veteránov. 

Prispejte a pripnite si spolu spolu s nami 11.11. 2018 na Deň vojnových veteránov, vlčí mak. Maky si budete môcť zakúpiť týždeň pred samotným Dňom vojnových veteránov, od 5. do 11. novembra, na konkrétnych miestach v daných mestách. V Bratislave nájdete kasičky v kníhkupectve Artforum, v kultúrnom centre Nová Cvernovka a v kaviarni Káva Bar. V Nitre v kníhkupectve Pod vŕškom. V Trnave v kníhkupectve Artforum a v kultúrnom centre Malý Berlín. Vo Zvolene v Galérii na Tehelnej. V Banskej Štiavnici v kaviarni ArtCafe. V Banskej Bystrici v kníhkupectve Artforum. V Žiline budú kasičky v kultúrnom centre Stanica Žilina - Záriečie a  kníhkupectve Artforum. V Poprade v kníhkupectve Christiania a v Liptovskom 

Mikuláši v kultúrnom centre Diera do sveta. V Košiciach v Kine Úsmev a v kultúrnom centre Tabačka. V Prešove v kaviarni Christiania a v klube Wave.

Dobrovoľníkov s kasičkami nájdete 11. novembra aj priamo v uliciach všetkých týchto miest, a navyše aj v Trenčíne, v Rimavskej Sobote a v Humennom. 

Prispieť ale môžete aj online >>> https://postbellum.darujme.sk/1921/

Bližšie informácie o miestach konania verejnej zbierky nájdete na internetovej stránke: www.denveteranov.sk.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite