Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

COVID-19 je stále hrozbou, odborníci odporúčajú očkovanie

.sponzorované .promotion

Aj keď sa mimoriadna situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 skončila, na Slovensku počet pacientov s covidom opäť stúpa. Odborníci odporúčajú očkovanie aktualizovanou vakcínou proti COVID-19 najmä ľuďom z rizikových skupín. Ktoré to sú a ako by mali postupovať?

COVID-19 je stále hrozbou, odborníci odporúčajú očkovanie

nové varianty vírusu ochorenia COVID-19 môžu skomplikovať nadchádzajúce zimné obdobie. Ako ukazujú dáta Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), počet pacientov s vírusom COVID-19 na Slovensku opäť narastá.  

Potvrdzuje to aj situácia v nemocniciach, kde v porovnaní s letnými mesiacmi stúpol počet hospitalizovaných. Odborníci preto odporúčajú s príchodom jesene očkovanie aktualizovanou vakcínou proti COVID-19.  

kto sa má dať túto jeseň zaočkovať proti COVID-19? 

Okrem definovaných rizikových skupín sa podľa Ministerstva zdravotníctva SR môžu dať aktualizovanou vakcínou bezplatne zaočkovať aj všetky osoby staršie ako 12 rokov, ktoré o očkovanie majú záujem, bez ohľadu na predchádzajúce dávky očkovania či typ použitej vakcíny. 

Odborníci rovnako odporúčajú očkovanie tým, ktorí už v minulosti infekciu COVID-19 prekonali, nakoľko pripomínajú, že imunita nadobudnutá po očkovaní a prekonaní tohto ochorenia s odstupom času klesá. 

Ochranu formou očkovania by mali zvážiť aj všetky osoby, ktoré žijú v jednej domácnosti s ľuďmi so zvýšeným rizikom úmrtia alebo závažného priebehu ochorenia COVID-19.

odkedy a kde je možné dať sa zaočkovať proti COVID-19? 

Od 25. septembra 2023 Ministerstvo zdravotníctva SR spustilo možnosť bezplatného očkovania proti COVID-19 v 29 očkovacích centrách po celom Slovensku.

je potrebná registrácia na očkovanie proti COVID-19? 

Záujemcovia o očkovanie aktualizovanou vakcínou proti COVID-19 sa môžu registrovať cez stránku www.korona.gov.sk alebo priamo na stránke Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), no nie je to nevyhnutné. V niektorých očkovacích centrách je možnosť očkovania aj bez registrácie. 

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite