Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Prezidentka Čaputová by nepodpísala zákon, ktorý by umenšil práva menšín

.redakcia .slovensko

V prípade, že by prezidentka SR Zuzana Čaputová dostala od parlamentu na podpis zákon, ktorý by znižoval štandard práv menšín, vetovala by ho. Uviedla to v stredu v diskusii na multižánrovom festivale Letný tábor Gombasek, ktorý je najväčším podujatím maďarskej mládeže na Slovensku.

Prezidentka Čaputová by nepodpísala zákon, ktorý by umenšil práva menšín Martin Medňanský/SITA

„Snažím sa predovšetkým vnímať to, či situácia a práva národnostných menšín sú rešpektované, aby nedošlo k zníženiu štandardu. V prípade, ak by som mala na stole právnu úpravu, zákon, ktorý by znižoval štandard práv, tak by som takýto zákon vetovala. Toto považujem z hľadiska výkonu právomocí za dôležité, ale zároveň aj to, byť akoby hlasom akejkoľvek minority, hlasom tých, ktorých menej počuť," uviedla.

Prezidentka sa vyjadrila aj k otázke možnej zmeny preambuly Ústavy SR, ktorá sa začína „My národ slovenský...“, a to v prospech občianskeho princípu. „Ak sa vôbec siahne na základný zákon štátu, tak predovšetkým by sa malo ošetriť to, aby nemohol byť tak často menený.

 
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite