Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Stožiar pred parlamentom postaví Širokého firma, Danko naň prispeje 9-tisíc eur

.dávid Pásztor .slovensko

Nový tridsaťmetrový stožiar, ktorý postavia pred budovou Národnej rady SR pri Bratislavskom hrade, by mal stáť vyše 30-tisíc eur.

Stožiar pred parlamentom postaví Širokého firma, Danko naň prispeje 9-tisíc eur Branislav Bibel/SITA

andrej Danko chce pred Národnou radou postaviť 30-metrový stĺp so slovenskou vlajkou. Stavať ho má firma z portfólia Juraja Širokého. 

Podľa zmluvy zverejnenej na stránke NR SR zaplatí Národná rada za výrobu a dodávku stožiara vyše 20-tisíc eur. Ďalšie tisícky eur pôjdu na stavebné práce. Celková cena bude podľa Andreja Danka maximálne 34-tisíc eur vrátane DPH.

Danko doposiaľ odmietal prezradiť detaily tridsaťmetrového stožiaru, ktorý sa nedávno rozhodol postaviť. .týždeň zistil, že stavebné práce vykonáva konzorcium dvoch firiem: ELV Produkt a firma Juraja Širokého VHP-PS.

VHP-PS je zároveň vedúci člen konzorcia, ktoré za 16 miliónov eur rekonštruuje Bratislavský hrad.

Národná rada si stožiar objednala ešte v júni, základy mali byť hotové 10. júla.

Predseda NR SR vysvetľoval svoj úmysel postaviť stožiar počas tlačovej konferencie sprevádzanej zvukom zbíjačiek a pracovných strojov: 

Danko zadal objednávku s tým, aby bol stožiar tak vysoký, ako to len bude technicky možné. Ako uviedol počas tlačovej konferencie, keď sa dozvedel, že stožiar bude mať 30 metrov, s úsmevom reagoval, že pokiaľ vie, stožiar v Budapešti má len 27 metrov. 

 „Nie je to nič, čo by stálo za kritiku,“ reagoval predseda NR SR. Podobné stožiare podľa neho majú aj v iných štátoch. Zároveň povedal, že na výstavbu stožiara prispeje z vlastných peňazí sumou 9-tisíc eur.

V skutočnosti pred budovou NR SR už stoja štyri stožiare, na ktorých vejú dve slovenské a dve európske vlajky. 

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite