Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Dovoz Sputnika V spustil koaličnú krízu. Rekonštrukciu vlády pripúšťa už aj Boris Kollár

OĽaNO chce sprísniť podmienky výberu riaditeľov škôl

.redakcia .slovensko

Zlepšiť kvalitu riadenia škôl a školských zariadení chce skupina poslancov hnutia OĽaNO sprísnením podmienok ich výberu a obmedzením ich funkčného obdobia najviac na tri roky.

OĽaNO chce sprísniť podmienky výberu riaditeľov škôl BSK/SITA

dosiahnuť to chcú novelou o štátnej správe v školstve a školskej samospráve, ktorú predložili na júnovú schôdzu parlamentu. Podľa predkladateľov dôjde návrhom zákona k dvom zmenám. 

Riaditeľom tej istej školy alebo školského zariadenia môže byť tá istá osoba najviac tri funkčné obdobia po sebe. Poslanci navrhujú, aby na zvolenie tej istej osoby za kandidáta na riaditeľa tej istej školy alebo školského zariadenia tretíkrát po sebe bol potrebný vyšší počet hlasov výberovej komisie, ktorou je rada školy.

„Sprísnením podmienok výberu riaditeľov škôl a školských zariadení sa chce zamedziť tomu, aby sa tá istá osoba nemohla ,zabetónovať´ na poste riaditeľa školy alebo školského zariadenia na neobmedzený počet funkčných období, počas ktorých by mohla sledovať skôr ciele vlastné ako ciele školy, a najmä žiakov,“ vysvetľuje skupina poslancov hnutia OĽaNO. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite