Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Šefčovič dostal od Smeru krátko pred moratóriom 230-tisíc eur

.matúš Baňovič .slovensko

Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič dostal deň pred začatím volebného moratória 230-tisíc eur od najsilnejšej koaličnej strany. Kandidát ich chce použiť na zaplatenie faktúr.

Šefčovič dostal od Smeru krátko pred moratóriom 230-tisíc eur Matin Medňanský/SITA

kampaň pred druhým kolom sa končí, od štvrtka už platí moratórium. Maroš Šefčovič napriek tomu dostal na transparentný účet doteraz najväčšiu finančnú „injekciu“ – a to priamo od Smeru.

Šefčovič to obhajuje tým, že po tom, čo viaceré médiá a Transparency International upozornili na nezvyčajne vysoké sumy od jeho podporovateľov, rozhodol sa osloviť stranu Smer, s podporou ktorej kandiduje v prezidentských voľbách. 

Vo svojom facebookovom statuse napísal: „Pôvodne som plánoval požiadať o ďalšie zdroje svojich priateľov a podporovateľov. Avšak po tom, ako začali médiá, napríklad Denník N, ale aj Transparency International Slovensko, agresívne kontaktovať jednotlivých mojich darcov, rozhodol som sa ich chrániť. Preto som požiadal stranu Smer-SD, aby mi na kampaň prispela. Za podporu jej ďakujem.“

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite