Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

„Náš človek“ Bašternák sa pred súdom priznal a dostal päť rokov. Za čo?

.matúš Baňovič .dominik Harman .slovensko

Bašternák sa ešte pred začiatkom pojednávania priznal k podvodu. Súd tak rozhodoval len o výške trestu. Prokurátor navrhol trest na dolnej hranici, minimálne stráženie a trest prepadnutia majetku.

„Náš človek“ Bašternák sa pred súdom priznal a dostal päť rokov. Za čo? boris németh O podvodoch na vratkách sa v súvislosti s Bašternákom hovorí od roku 2016, kedy prebiehali protesty pred jeho komplexom, v ktorom stále býva Robert Fico.

bašternák dostal trest päť rokov nepodmienečne vo väznici s najnižším stupňom stráženia. Zároveň nemôže podnikať päť rokov, rozhodol súd. Proti rozsudku sa odvolá, zatiaľ teda nie je právoplatný.

Minimálna trestná sadzba je pritom podľa zákona sedem rokov. Súd zobral do úvahy jeho priznanie viny a oľutovanie, ako aj fakt, že väčšinu dlžnej sumy už štátu vrátil. Bašternákov obhajca Filip je aj tak nespokojný. Podľa neho by súd mohol Bašternákovi vymerať podmienku dva roky. 

vratky DPH a symbol korupcie

Ladislav Bašternák bol obžalovaný z toho, že cez svoju firmu BL 202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bratislavskom bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite