Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

O výbore, ktorý nebol

.matúš Baňovič .slovensko

Opozičný poslanec z SaS Martin Klus sa chcel na zahraničnom výbore pýtať štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí na únos. Chýbali však koaliční poslanci.

O výbore, ktorý nebol

zahraničný výbor nebol uznášaniaschopný, pretože sa na ňom zúčastnili len šiesti poslanci z trinástich. Chýbali poslanci Ľuboš Blaha, Jaroslav Paška, Martin Fedor, Martin Kotleba, Marián Kéry, Milan Panáček, Zsolt Simon. Neprišiel ani jeden koaličný poslanec, možno aj preto, lebo poslanec SaS Martin Klus chcel hovoriť v rámci bodu „rôzne" aj o lete vládneho špeciálu s uneseným Vietnamcom do Moskvy. 

Na rokovanie výboru, ktorý nebol, prišiel aj štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Lukáš Parízek. Práve toto ministerstvo nedávno zahraničnému výboru priznalo, že sme klamali Poliakov o prelete vládneho špeciálu do Moskvy. Najprv sme povedali, že na palube bude vietnamský minister, ale keď to Poliakom nestačilo, napísali sme, že ide o pracovnú cestu ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite