Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Čo s tým?

.peter Zajac .politika .komentár týždňa

Zo všetkého, čoho sa človek na Slovensku dotkne, vyteká korupčná láva. V rovnakej chvíli, ako píšem tento komentár, sa mi napríklad vynára správa NKÚ o fiktívnosti úspor v Kaliňákovom elektronickom trhovisku.

Čo s tým? Natália Ložeková / natalialozekova.sk

došlo to dokonca tak ďaleko, že k porušovaniu zákonov vysokými štátnymi činiteľmi sa verejne vyjadril Jaromír Čižnár, ktorého Generálna prokuratúra nad nimi doteraz najmä rozprašovala hmlu. Zrejme to pokladá za spôsob obrany pred podobným tlakom, akému neodolal expredseda vlády Fico, exminister vnútra Kaliňák, budúci exprezident polície Gašpar, exminister zdravotníctva a vnútra Drucker a jeho virtuálny predchodca Ráž či akému sa vystavila ministerka kultúry Laššáková a aký si z horlivosti a nepochopenia rozdielu medzi Zlatou Idkou a slušným Slovenskom vytvoril riaditeľ RTVS Rezník. 

Tlaku, pod ktorým sa čoraz viac ocitá ministerka pôdohospodárstva Matečná a môže sa pod ním ocitnúť absolútne každý minister súčasnej vlády, veď sme ešte nehovorili o lukratívnych zákazkách v doprave, korupcii v stavebníctve či životnom prostredí. Všetci sú napokon z tej istej skorumpovanej stajne. Predseda Mosta-Híd Bugár si možno umýva ruky a predseda SNS Danko si ich dokonca možno mädlí, lebo si myslí, že obíde nasucho, hoci si ešte len naplno neuvedomil, že kužeľ svetla z korupčného reflektora už svieti aj na „jeho“ ministerstvá pôdohospodárstva a obrany. 

Dalo by sa povedať, že sú to len také naše slovenské korupčné hry, lenže ich dôsledky sú vážne. Neviem si predstaviť, že by ktokoľvek v NATO uvažoval vážne o bojaschopnosti slovenskej armády. Skúsme si predstaviť tie fiktívne gripeny a stíhačky F16, za ktorými sa skrývajú donekonečna opravované ruské migy. Nikde inde nie je korupcia taká obludná, lebo tu ide o naše životy, bezpečnosť, slobodu. 

„Postavenie Ruska nevyplýva ani tak z jeho sily, ako z európskej a americkej slabosti.
 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite