Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Klamú nás a podceňujú

.peter Egýd Tavel .slovensko

Keď vidím energiu, ktorá momentálne hýbe Slovenskom, a keď vidím, akú odozvu to vo vláde vyvoláva, mám dva pocity: že nás iba klamú a zúfalo podceňujú.

klamú nás. Šikovne, diplomaticky. Iba po milimetroch sa púšťajú svojich istôt. Skúšajú mieru klamstva. Takú mieru, aby sme to neprekukli. Cítime, že to nie je čistá hra, ale iba sofistikovaná taktika. Chcú stratiť čo najmenej, pričom strácajú to najdôležitejšie: dôveru. A takisto nás podceňujú. Myslia si, že nás nakoniec predsa len nejako opijú rožkom.

Podceňujú nás, keď si myslia, že sa nám vražda dvoch mladých ľudí nakoniec zľahostajní. To si naozaj myslia, že ľudia neprehliadnu lož? Napríklad tú, čo sa týka Sorosa? To si naozaj myslia, že sme si už zvykli na množstvo korupčných podozrení súvisiacich s ich vládnutím? To si naozaj myslia, že sa necháme uspať?

„Prebúdzajú nás tak ako pred dvadsiatimi deviatimi rokmi.“

Zdá sa mi to nedôstojné. Je nedôstojné, ako nás podceňujú. Priznávam si v tom všetkom jednu vec, za ktorú sa trochu osobne hanbím.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite