Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Robert Fico odmietol Istanbulský dohovor

.redakcia .politika

Podľa premiérových slov je materiál v rozpore s Ústavou SR a lepším variantom je zavedenie vnútroštátnej legislatívy na zvýšenie ochrany práv žien.

Robert Fico odmietol Istanbulský dohovor Branislav Bibel/SITA Slovensku za neratifikovanie materiálu podľa Fica nehrozia žiadne sankcie.

slovensko prevezme konkrétne ustanovenia Istanbulského dohovoru, ale pokiaľ nebudú odstránené pochybnosti, pokiaľ nebude zabezpečený súlad s Ústavou SR, premiér Robert Fico nikdy nedá súhlas na to, aby vláda predložila tento dohovor na ratifikáciu. Podľa jeho slov je medzinárodný dohovor v rozpore s Ústavou SR a lepším variantom je zaviesť vnútroštátnu legislatívu pre zvýšenie ochrany práv žien. „Akékoľvek násilie na ženách je neprijateľné a nemá v našej spoločnosti žiadne miesto. Vieme porovnať tento medzinárodný dokument s našou legislatívou a zaviesť zmeny pre doplnenie ochrany práv žien,“ uviedol premiér. Veľkou prekážkou v ratifikácii dohovoru je definícia manželstva, Slovensko má zakotvené v ústave, že je to zväzok je medzi mužom a ženou.

„V súčasnej podobe nebude naša vláda predkladať dohovor na ratifikáciu, pretože niektoré zásadné body sú v rozpore s Ústavou,“ povedal Fico. Podľa jeho slov sú istým nebezpečenstvom v Európe aj migranti, ktorí si prinášajú vlastné návyky a kultúru, ktorá je od tej našej diametrálne odlišná. "Ja rozumiem jednému z motívov Istanbulského dohovoru, ktorým má byť jasná obhajoba práv žien. Tým viac, že čoraz viac európskeho obyvateľstva tvoria migranti, ktorí si neraz so sebou nesú kultúrne a spoločenské vzorce z krajín svojho pôvodu.

 
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.redakcia .politika
.diskusia
.neprehliadnite