Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ak koalícia odvolá Galka, všetci opoziční funkcionári odstúpia z pozícií v parlamente

.redakcia .slovensko

Koalícia chce Galka odvolať, prípadne ho požiada, aby sám odstúpil z funkcie predsedu parlamentného výboru na kontrolu činnosti NBÚ.

Ak koalícia odvolá Galka, všetci opoziční funkcionári odstúpia z pozícií v parlamente Diana Černáková/SITA Galka obviňuje koalícia z toho, že je zodpovedný za prípad odpočúvania.

parlament bude v stredu rokovať o závažných medializovaných skutočnostiach, týkajúcich sa zneužívania Vojenského obranného spravodajstva údajne v prospech strany Sloboda a Solidarita v období pôsobenia Ľubomíra Galka vo funkcii ministra obrany. Podľa informácií agentúry SITA má koalícia pri tomto rokovaní pripravené dva alternatívne návrhy. Buď má padnúť návrh na odvolanie Galka z funkcie predsedu parlamentného výboru na kontrolu činnosti NBÚ, alebo má NR SR schváliť výzvu, aby Galko odstúpil sám.

Opozícia je na prípadné odvolanie Galka pripravená. Ako potvrdila dnes pre agentúru SITA predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová, ak by koalícia Galka odvolala, predsedovia aj podpredsedovia výborov z opozičných strán odstúpia. „Všetky strany sa zachovajú veľkoryso a kolegiálne, lebo je to nátlaková a mocenská hra koalície. Bude to teda forma protestu z našej strany proti tomuto nátlaku,“ uviedla.

 
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.redakcia .slovensko
.diskusia
.neprehliadnite