Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Českí poslanci vydali Andreja Babiša a Jaroslava Faltýnka na trestné stíhanie v kauza Čapí hnízdo.

Rok rozhodnutia Andreja Kisku

.peter Zajac .politika .komentár týždňa

Keď Andrej Kiska ohlásil kandidatúru na prezidenta republiky, nepoznal som ho a nevedel nič o Dobrom anjelovi. Odkedy viem, čo v ňom robia, pri kúpe kníh zaokrúhľujem sumy. Kisku však poznal Štefan Hríb, a to stačilo.

Rok rozhodnutia Andreja Kisku Natália Ložeková / natalialozekova.sk

bolo dosť riskantné dať hlas človeku, ktorého som nepoznal. Bolo to moje osobné rozhodnutie a neoľutoval som. Dokonca sme ešte pred prvým kolom medializovali výzvu kandidátom, aby verejne odovzdali hlas tomu z nich, kto postúpi do druhého kola. Prisľúbili. A hoci sľub za bizarných okolností na spoločnej tlačovke-netlačovke nepotvrdili, ľudia už vedeli, koho majú voliť. 

Andrej Kiska sa stal prezidentom Slovenskej republiky a nesklamal. Je empatický voči ľuďom, otvorený, komunikatívny. Nepochádza z bratislavskej kaviarne, ale ľudia na celom Slovensku ho vnímajú ako jedného z nich. Nie je sluhom dvoch pánov, koalície ani opozície.  

„Vieme aj to, že Andrej Kiska nemá strach z podlých kampaní, založených na lžiach, nízkych pudoch a jazyku stoky.“

Andrej Kiska už medzičasom pochopil, že jeho výkonná moc má jasné hranice, že aj prezident robí chyby a pozná prehry. Vie, že autorita prezidenta má inú povahu ako autorita praktickej politiky, lebo môže dať tvár a základnú podobu štátu. A dáva Slovensku poctivú tvár. Férovú, spravodlivú, slobodnú. Ale aj vľúdnu tvár štátom nenaoktrojovanej spolupatričnosti s tými najnepatrnejšími, čo potrebujú pomoc. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.peter Zajac .politika
.diskusia
.neprehliadnite