Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Prežije politický stred?

.dalibor Roháč .slovensko .komentár týždňa

Tento týždeň uskutočním vo Washingtone drobný experiment. V jednej miestnosti budem hostiť intelektuálov, pochádzajúcich z rôznych kútov politického spektra. Prečo?

Prežije politický stred? ILUSTRÁCIA NATÁLIA LOŽEKOVÁ/NATALIALOZEKOVA.SK

pozval som ľavičiarov, neokonzervatívcov i libertariánov. Stretnutie pod hlavičkou American Enterprise Institute, v ktorom pracujem, a ľavicového Center for American Progress má za cieľ pomôcť znovu vybudovať politický stred, v ktorom síce existuje vzájomný nesúhlas a otvorená súťaž myšlienok, ale súčasne existuje zhoda ohľadom základných parametrov verejnej politiky, hospodárskeho systému a medzinárodných vzťahov.

Nebude to ľahké, problém je totiž na oboch stranách.

V ostatných rokoch sa americkí Republikáni pohli výrazne doprava. Priemerný republikánsky zákonodarca dnes obhajuje podstatne radikálnejšie postoje než nemecký kresťanský demokrat či britský konzervatívec. Výsledkom nie je iba súčasný nájomník Bieleho domu a jeho móresy, ale aj rastúca neschopnosť Republikánov v Kongrese dobrať sa kompromisov pri schvaľovaní akejkoľvek legislatívy.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite