Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Rok po voľbách

.peter Zajac .slovensko .komentár týždňa

Výsledky parlamentných volieb z 5. marca 2016 priniesli veľké prekvapenia a ešte väčšie ilúzie. Tou najväčšou bola legenda o nevyhnutnosti vstúpiť do koalície so Smerom.

Rok po voľbách Natália Ložeková / natalialozekova.sk

v dnešnej koalícii sa prvý raz po roku 1989 zotreli hranice medzi pronovembrovými a protinovembrovými stranami. MOST/HID a SIEŤ to zdôvodnili nevyhnutnosťou vytvoriť hrádzu proti nárastu extrémizmu. Keď si porovnáme výsledky volieb s aktuálnymi preferenciami, okamžite je zrejmá účelovosť tejto argumentácie. Jediný skutočný nárast totiž zaznamenala práve extrémistická Kotlebova strana, ktorá sleduje vystúpenie Slovenska z NATO a EÚ, deštruuje policajnú a vojenskú autoritu štátu a podrýva základné ľudské práva a slobody. Táto strana zvýšila svoj voličský potenciál z 8 na 13 percent a čo nevidieť môže byť druhou najsilnejšou parlamentnou stranou. Na rozdiel od toho vládne strany stagnujú, Sieť zmizla a MOST/HID sa pohybuje na hranici zvoliteľnosti.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite