Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

V kauze Očistec na súde vypovedá Bernard Slobodník

.sita .slovensko

Senát už v úvode súdneho konania mal zakázať online prenos z pojednávania.

V kauze Očistec na súde vypovedá Bernard Slobodník SITA/Jakub Julény

v rámci súdneho procesu týkajúceho sa kauzy Očistec dnes na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici vypovedá bývalý riaditeľ národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernard Slobodník. Informoval o tom Denník N s tým, že senát už v úvode súdneho konania zakázal online prenos z pojednávania. Týka sa najmä výpovedí svedkov a obžalovaných, aby nedochádzalo k vzájomnému ovplyvňovaniu ich svedectiev.

„Prokurátor Bohdan Čeľovský pred dnešným pojednávaním v kauze Očistec žiadal súd, aby senát vypočul ako svedkov Mariana Kočnera, podnikateľa Juraja Širokého či viacerých súčasných policajných funkcionárov. Pôvodne sa ich výpovede mali len čítať. Návrh sa týka aj výsluchu policajnej prezidentky Jany Maškarovej, riaditeľa policajnej inšpekcie Branislava Zuriana či bývalého policajného viceprezidenta Branka Kišša a vyšetrovateľa NAKA Štefana Mašina,“ uviedol Denník N. Doplnil, že prokurátor zároveň navrhol osobný výsluch poškodeného exprezidenta Andreja Kisku, ale aj Igora Matoviča či Ivana Katrinca. „Aj ich výpovede mali byť pôvodne len čítané,“ dodal denník. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite