Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Vyjadrenia Magyara o navážaní migrantov sú podľa ministra vnútra nezmysly, Maďarsko nechráni našu hranicu

.sita .slovensko

Predstaviteľ opozičného Progresívneho Slovenska Ivan Korčok v tejto súvislosti skonštatoval, že ak by niekto pred voľbami v roku 2023 chcel pomôcť Robertovi Ficovi, stalo by sa to presne tak, ako sa to stalo.

Vyjadrenia Magyara o navážaní migrantov sú podľa ministra vnútra nezmysly, Maďarsko nechráni našu hranicu SITA/Národná rada SR

vyjadrenia víťaza maďarských volieb Pétera Magyara o tom, že vláda Viktora Orbána navážala na slovenskú hranicu migrantov, aby vo voľbách v roku 2023 pomohla Robertovi Ficovi, považuje minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) za „do neba volajúce nezmysly“. Ako povedal v diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 (Smer-SD), Viktor Orbán bol jediný z politikov, ktorý v tom období bojoval proti nelegálnej migrácii. Zároveň minister podľa vlastných slov nevie, odkiaľ môže mať Magyar tieto informácie, keďže sa ešte neujal funkcie premiéra.

„Za ochranu hraníc Slovenska zodpovedá Maďarsko?“ opýtal sa Šutaj Eštok. Zároveň pripomenul, že vtedajší predseda vlády Ľudovít Ódor a policajný prezident Štefan Hamran vtedy vyhlásili, že na tranzitnú migráciu si obyvatelia Slovenska budú musieť zvyknúť. Nová vláda však podľa ministra mala zásadne odlišný postoj. „Že budeme naše hranice chrániť a neprejde cez ne ani jeden nelegálny migrant,“ vysvetlil Šutaj Eštok, prečo po voľbách počet migrantov na Slovenku klesol.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite