Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Vláda namiesto riešenia kriminality obviňuje opozíciu a bagatelizuje problém, uviedol Spišiak

.tasr .slovensko

Ako zdôraznil, Slovensko sa nesmie vrátiť do čias, keď štát neplnil svoju základnú funkciu –​ chrániť občanov a ich majetok.

Vláda namiesto riešenia kriminality obviňuje opozíciu a bagatelizuje problém, uviedol Spišiak SITA/Milan Illík

vláda namiesto riešenia rastúcej kriminality obviňuje opozíciu a bagatelizuje problém. Občanov necháva napospas a odkazuje im, aby si zamykali bicykle. Koaliční politici pritom dobre vedia, že kriminalita problémom je. Myslí si to poslanec Národnej rady (NR) SR Jaroslav Spišiak (PS). TASR o tom informovala Jana Matiašová z mediálneho oddelenia PS.

„Ak by naozaj chceli zjemniť postihy za drobnú kriminalitu, mali postupovať strategicky a postupne. Najskôr pripraviť Policajný zbor a štátnu správu, potom zvýšiť hranicu škody a až po analýze dosahov korigovať priestupkovú recidívu. Oni však urobili všetko naraz a narýchlo. Výsledok vidia všetci, len oni nie,“ vyhlásil Spišiak.

Ako zdôraznil, Slovensko sa nesmie vrátiť do čias, keď štát neplnil svoju základnú funkciu – chrániť občanov a ich majetok. „Ľudia platia čoraz vyššie dane a právom očakávajú, že štát im za to zabezpečí ochranu,“ myslí si poslanec.

Poslanec NR SR Branislav Vančo (PS) upozornil, že aj generálny prokurátor Maroš Žilinka žiada okamžité riešenia a minister spravodlivosti Boris Susko či premiér Robert Fico (obaja Smer-SD) si zatvárajú oči pred realitou.

„Znížili hranicu škody, zrušili trestnosť opakovanej drobnej krádeže, všetko presunuli do nefunkčných priestupkových konaní. A teraz, keď im to celé padá na hlavu, blúznia o alternatívnych trestoch a o tom, že na vine je opozícia, lebo ich varovala,“ dodal Vančo s tým, že vláda s poklesom kriminality zavádza.

Poslankyni NR SR Jane Hanuliakovej (PS) prekáža, že vláda stále, ani dva roky po svojom nástupe, neprijala nový zákon o obecnej polícii. „Rovnako dlho čakáme, kedy táto vláda nájde financie na pokračovanie miestnych občianskych poriadkových služieb, ktoré pomáhajú riešiť kriminalitu najmä v marginalizovaných komunitách,“ upozornila.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite