Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Fico: Český europoslanec je podivín a nájomný politický vrah

.sita .slovensko

Premiér to skonštatoval v súvislosti s kauzou haciend, ktoré boli údajne postavené za eurofondy určené na výstavbu penziónov.

Fico: Český europoslanec je podivín a nájomný politický vrah SITA/Úrad vlády SR

súčasná vláda nemá žiadny korupčný škandál. Na dnešnej tlačovej konferencii to skonštatoval predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) v súvislosti s kauzou haciend, ktoré boli údajne postavené za eurofondy určené na výstavbu penziónov. Premiér zároveň obvinil opozíciu, že si najíma nájomných vrahov, „Ako bol naposledy ten europoslanec - podivín z Českej republiky (Tomáš Zdechovský, pozn. SITA),“ upresnil Fico.

„Je to poslanec Európskeho parlamentu, ale je to pre mňa podivín," povedal Fico s tým, že Zdechoský sem prišiel na jasný pokyn ako najatý politický vrah.

Fico pripomenul, že výzva na výstavbu penziónov bola v roku 2015 schválená Európskou komisiou. „A udržateľnosť bola päť rokov," uviedol s tým, že všetky veci s tým spojené prechádzali kontrolou a uskutočňovali sa hlavne v období rokov 2020 až 2023. „Tam sa hlavne sledovala udržateľnosť, tam sa často robili platby, tam sa robili rôzne audity," vyhlásil Fico.

Ak niekto zneužil peniaze, a projekt napríklad neudržal päť rokov, bude podľa predsedu vlády potrestaný. „Ale čo to má preboha s touto vládou?. Veď to prešlo miliónmi auditov,“ dodal Fico.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite