Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Novou generálnou riaditeľkou inšpekcie životného prostredia je Anna Calpašová

.tasr .slovensko

Doterajšia generálna riaditeľka Katarína Jankovičová sa vracia na ministerstvo životného prostredia.

Novou generálnou riaditeľkou inšpekcie životného prostredia je Anna Calpašová SITA/Milan Illík

novou generálnou riaditeľkou Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP) sa stala Anna Calpašová. Generálny tajomník služobného úradu Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Marek Chovan ju v pondelok uviedol do funkcie. TASR o tom informoval odbor komunikácie MŽP SR.

MŽP deklarovalo, že nová generálna riaditeľka SIŽP chce v novej pracovnej pozícii využiť svoje skúsenosti s riadením procesov na komunálnej úrovni.

„Ambíciou novej generálnej riaditeľky SIŽP je pokračovať v profesionalizácii inšpekcie životného prostredia a administratívnom zjednodušovaní procesov, ktoré prinesú lepšiu efektivitu vykonávania štátneho dozoru vo veciach starostlivosti o životné prostredie,“ uviedlo MŽP. 

Priblížilo, že nová generálna riaditeľka v minulosti pôsobila na Okresnom úrade Bratislava, kde pracovala ako vedúca oddelenia starostlivosti o životné prostredie a aj ako vedúca oddelenia starostlivosti o životné prostredie a územné plánovanie. Neskôr na Miestnom úrade Bratislava - Staré Mesto mala na starosti predovšetkým oblasť životného prostredia, verejného poriadku a správnych konaní.

Ministerstvo zároveň avizovalo, že doterajšia generálna riaditeľka SIŽP Katarína Jankovičová sa vracia na ministerstvo životného prostredia, kde bude pôsobiť vo funkcii generálnej riaditeľky sekcie posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite