Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

O obnove konania, ktorú chcú odsúdení v kauze Cervanová, súd zatiaľ nerozhodol

.tasr .slovensko

Ďalší termín určí po dohode s oboma obhajcami.

O obnove konania, ktorú chcú odsúdení v kauze Cervanová, súd zatiaľ nerozhodol ŠTEFAN PUŠKÁŠ/TASR 20. január 2004, Bratislava: Senát Krajského súdu uznal za vinných Nitranov obžalovaných v kauze vraždy Ľudmily Cervanovej spred 27 rokov. Toto rozhodnutie potvrdil v roku 2006 Najvyšší súd SR a trom z nich zvýšil tresty.

o povolení obnovy konania, ktoré žiadajú odsúdení v kauze vraždy Ľudmily Cervanovej, súd zatiaľ nerozhodol. Pondelkové verejné zasadnutie zrušil. Ďalší termín určí po dohode s oboma obhajcami. Vyplýva to zo stanoviska predsedníčky senátu Krajského súdu v Bratislave, ktoré TASR poskytol hovorca súdu Pavol Adamčiak.  

„Krajskému súdu v Bratislave bolo doručené ospravedlnenie neúčasti obhajkyne na verejnom zasadnutí z vážnych zdravotných dôvodov. Preto súd pondelkový termín verejného zasadnutia zrušil. Nový termín bude doručený po dohode s obidvoma obhajcami a na základe voľnej pojednávacej miestnosti,“ uvádza sa v stanovisku.

Cervanovú zavraždili v lete 1976. Odsúdení ju mali pred internátom v bratislavskej Mlynskej doline násilne vtiahnuť do auta a odviezť do jedného z domov, kde ju znásilnili. Následne sa rozhodli Cervanovú usmrtiť, lebo im hrozila, že ich skutok oznámi. Zviazanú ju v kufri auta previezli do Kráľovej pri Senci k termálnemu jazierku, kde sa 14. júla 1976 našlo jej telo.

Odsúdení boli Milan Andrášik, Miloš Kocúr, Stanislav Dúbravický, František Čerman, Pavol Beďač, Juraj Lachman a Roman Brázda. V septembri 1982 dostali nepodmienečné tresty odňatia slobody v trvaní od štyroch do 24 rokov. V roku 1990 však bol na základe sťažnosti federálneho generálneho prokurátora rozsudok najvyšším súdom zrušený.

Ak si predplatíte digitálne predplatné alebo tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite