Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Mimovládne neziskové organizácie privítali rozhodnutie vlády zachovať asignáciu 2 %

.tasr .slovensko

Asignácia je podľa Marcela Zajaca demokratický, transparentný a pritom funkčný a efektívny nástroj, ktorým priamo občania slobodne rozhodujú, akú oblasť pomoci a aký subjekt chcú podporiť.

Mimovládne neziskové organizácie privítali rozhodnutie vlády zachovať asignáciu 2 % SITA/Milan Illík

mimovládne neziskové organizácie (MNO) privítali rozhodnutie vlády zachovať asignáciu 2 % v jej súčasnej podobe bez zmien. Uviedol to v pondelok predseda Komory MNO Marcel Zajac.

Asignácia je podľa predsedu demokratický, transparentný a pritom funkčný a efektívny nástroj, ktorým priamo občania slobodne rozhodujú, akú oblasť pomoci a aký subjekt chcú podporiť. „Väčšina financií z asignácie 2 % je využívaná v oblasti sociálnej a zdravotnej starostlivosti, ako aj v oblasti vzdelávania a kultúry, teda tam, kde štát často nedokáže efektívne zabezpečiť služby občanom vo svojej réžii. Chceme pomáhať a toto nám umožní v našej pomoci pokračovať,“ skonštatoval Zajac.

Taktiež ocenil, že si minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD) sadol za rokovací stôl s MNO, vypočul si argumenty sociálnych a charitatívnych organizácií a nakoniec sa rozhodol systém asignácie zachovať. „Zachovanie status quo v tejto oblasti je jednoznačne víťazstvo pre tisíce občanov, ktorým dnes vďaka 2 % občianske subjekty poskytujú svoju pomoc a služby,“ vyhlásil predseda komory.

Tomáš v pondelok po rokovaní vlády potvrdil, že vo vládnej koalícii sa našlo riešenie, ktoré umožní v nasledujúcom roku vyplatenie skutočného 13. dôchodku a aj rodičovského dôchodku, a že nebude potrebné vstupovať do mechanizmu venovania 2 %.

Ak si predplatíte digitálne predplatné alebo tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite