Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Pellegrini sa dostáva do konfliktu záujmov, myslí si Korčok

.redakcia .slovensko

Upozornil na fakt, že voľby prezidenta SR vyhlasuje práve predseda NR SR, čím má zásadnú výhodu oproti ostatným kandidátom.

Pellegrini sa dostáva do konfliktu záujmov, myslí si Korčok SITA/Kancelária NR SR

„každým dňom je jasnejšie, že predseda Národnej rady sa dostáva do konfliktu záujmov,“ upozornil dnes 20. novembra 2023 v relácii Analýzy TV JOJ kandidát na prezidenta Ivan Korčok v súvislosti s medializovanými informáciami a vyhláseniami k možnej prezidentskej kandidatúre predsedu NR SR Petra Pellegriniho. 

„Pre verejnosť je dôležité vedieť, že keď sa budú v najbližšom období pozerať na predsedu Národnej rady, tak sa pozerajú na prezidentského kandidáta, ktorý používa štátnu funkciu na svoju prezentáciu.“

Ivan Korčok zároveň upozornil na fakt, že voľby prezidenta SR vyhlasuje práve predseda NR SR, čím má zásadnú výhodu oproti ostatným kandidátom aj pri plánovaní svojej kampane. „Pre férovosť tejto súťaže a pre rovnosť zbraní demokratickej súťaže je dôležité, že on ten termín nielen určí, ale on ho aj vie. Ale nevedia ho ostatní kandidáti. Myslím si, že to všetko má riešenie. Pre férovosť by bolo dôležité, aby odovzdal funkciu predsedu NR SR niekomu z podpredsedov, založil si transparentný účet a prestúpil zo štátnej limuzíny do kampaňového auta.“

Ak si predplatíte digitálne predplatné alebo tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite