Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň Šimona Jeseňáka: Keď sa Kollár ide radiť

.šimon Jeseňák .názory ..týždeň

Marián Kollár, predseda Slovenskej lekárskej komory, gynekológ. Tento človek sa preslávil ešte v roku 2011 výrokom na margo pomoci českých lekárov, ktorí prišli na Slovensko aby slovenskí pacienti nezostali v štichu.

Šimon Jeseňák

ten výrok znie: „Po roku 1968 tu zase máme stav, že na Slovensko prišli cudzie vojská. To nie je normálne.“ Ešte donedávna pôsobil alebo možno aj v súčasnosti pôsobí v poradnom orgáne predsedu vlády.

Ako gynekológ opäť neprepásol možnosť obohatiť nás svojimi odbornými znalosťami a odporúča nám očkovanie Sputnikom V, na margo ktorého povedal: „V tejto chvíli, keď je situácia vážna a denne nám zomiera viac ako stovka ľudí na covid-19, je očkovanie – aj vakcínou Sputnik V – jediným riešením v tejto zložitej situácii.“ Ideálnejším riešením by bolo, ak by sa lekár gynekológ, vyjadroval radšej iba k svojmu odboru a ostatné výplody ducha hovoril maximálne okoloidúcim na prvomájovom sprievode.

kollár sa ide radiť

Boris Kollár nevyužil svoju historickú šancu. Matovič nakúpil Sputnik V a Kollár túto ruskú neregistrovanú vakcínu nevítal na letisku, neospevoval ju. Divné, pretože ak Boris Kollár niečomu rozumie, tak je to negatívny populizmus, a zároveň vie, že značná časť jeho voličov je totality a Putin friendly a od svojho milovaného Voloďu by si do žíl s radosťou pichli aj jed, alebo by si minimálne dali čaj s príchuťou polónia. Premárnená šanca.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite