Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Bilčík zo strany Spolu: Reformy bez politického lídra. Takýto prístup je nešťastný z troch dôvodov

.vladimír Bilčík .názory .neparlamentná alternatíva

Reformná, tak sa nazývala táto vláda ešte skôr, ako vznikla. Vtedy netušila, akú príležitosť na dokázanie hrdého prívlastku dostane: za peniaze Európskej únie urobiť reformy, ktoré tunajšie prostredie hlboko a trvalo zmenia k lepšiemu. Náčrt reforiem poznáme z reformného plánu Slovensko 2.0. Čo si o ňom myslia zástupcovia strán mimo parlamentu?

pri menovaní novej vlády premiér Matovič sľúbil prezidentke a celej krajine, že bude vládnuť otvorene a že „budeme vláda, ktorá bude ľuďom načúvať, vláda, ktorá bude vládnuť s ľuďmi a pre ľudí.”

Neskôr sme počuli sľuby o „reformnom lete” a tridsiatich konferenciách, na ktorých sa malo diskutovať o budúcnosti krajiny v súvislosti so siedmimi miliardami z európskeho Fondu obnovy.

Sme tri týždne od termínu stanoveného Európskou komisiou a stále sme nevideli nič politické, len statusy premiéra, v ktorých hovorí v metaforách o tichu. A uniknutý úradnícky dokument, ku ktorému sa žiadny politický líder nehlási. 

Takýto prístup je nešťastný z troch dôvodov. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite