Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Čo je to ekonómia, ocko? Neviem, ja som odborár

.eugen Korda .názory

Budeme mať síce najvyšší deficit v histórii Slovenska, ale aspoň tým najslabším členom v spoločnosti sťažíme zamestnať sa tým, že opäť zvyšujeme minimálnu mzdu. Je to tá istá logika, ako keď dáte človeku, ktorý sa len pred chvíľou naučil plávať na nohu olovenú guľu, no zároveň mu dáte potápačské okuliare so slovami: „Pozri ako sme ti pomohli“.

Eugen Korda

nie som v ekonomike podkutý človek. Som si však celkom istý, že inštitút tzv. tripartity je orgán, ktorému chýba širšia legitimita a ktorého jediným cieľom je dohodnúť sa na tom, na čom si želajú dohodnúť sa odborári. Partia odborárskych bossov si v tichosti užíva svoje vysoké platy, podniká s majetkom, ktorý sa podarilo udržať vo vlastníctve pohrobkom komunistických odborov a v odborových centrálach zamestnáva svojich kamarátov a príbuzných. 

Z času na čas dá o sebe vedieť pri presadzovaní rôznych idiotských nápadov, ktoré v konečnom dôsledku poškodzujú ľudí, ktorých záujmy „akože“ súdruhovia odborári obhajujú a presadzujú. Vidíme, ako napínajú svaly pri vydieraní vlád, podnikateľov, živnostníkov a vlastne každého, kto si v tomto štáte zarába poctivou prácou. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite