Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň Šimona Jeseňáka: Bugárov charakter a Pellegriniho rebélia

.šimon Jeseňák .názory ..týždeň

Najprv sa s Kočnerom len stretol, neskôr s ním prehodil pár viet pri raňajkách. Béla Bugár znova ukázal, že „charakter rozhoduje“.

Šimon Jeseňák

pokec na raňajkách

„Charakter rozhoduje“ bolo najpresnejšie predvolebné heslo a Béla Bugár to za uplynulé tri roky veľakrát potvrdil. Začalo sa to vstupom do koalície s Kočnerovými kamošmi, lebo nebola iná možnosť. Iste, ak chcel byť Most-Híd vo vláde za každú cenu, iná alternatíva nebola. 

Charakter totiž rozhodol už mesiace pred voľbami. Bugár nebol schopný a ochotný povedať jedinú vetu, ktorú chceli voliči počuť: Do vlády so Smerom nepôjdeme. Nepovedal ju, lebo dobre vedel, že moc a funkcie sú pre neho a stranu podstatnejšie ako charakter. 

Ivan Martin Jirous má v jednej so svojich básní verš Píseň se zpívá, má jeden takt, s ďáblem se nesmí zjednat pakt. Bugár tento pakt uzavrel a okrem urýchlenia výstavby R7 nedosiahol dokopy nič. Tri a pol roka fabuluje, čo mu sily stačia. 

„Moc a funkcie sú pre Bugára a stranu podstatnejšie ako charakter. “

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite