Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň Michala Magušina: Fico ani Matovič bez boja neodídu

.michal Magušin .názory ..týždeň

Kiskova strana má zmysel. Ako sa zachovajú ostatné opozičné strany?

Michal Magušin

Kiskostrana na koni

Ešte to síce nie je oficiálne, ale strana Andreja Kisku je definitívne na svete. Pre nezainteresovaného pozorovateľa je to dobrá správa preto, lebo všetci silní politickí hráči sú pred začiatkom veľkej predvolebnej kampane pripravení na štartovacej čiare. 

Rozloženie síl v politickom spektre bude odteraz naberať reálnejšie kontúry vzhľadom na výsledok volieb 2020. Hneď prvý prieskum ukazuje, že Kiskova strana má zmysel. Na rozdiel od kuvičích hlasov z radov opozície Kiskova strana podľa prieskumu (10,8 percenta) vôbec neznižuje šance na vznik stabilnej vlády, ktorá by po 12 rokoch priniesla krajine žiadanú zmenu. 

„Hneď prvý prieskum ukazuje, že Kiskova strana má zmysel.“

Práve naopak, strana má potenciál súčasnú opozíciu „upratať“, vyzvať na férovú súťaž a súboj myšlienok. Mená ako Vladimír Ledecký, Juraj Šeliga či Miroslav Kollár môžu priniesť praxou overené a mladou energiou podporené návrhy na posun krajiny vpred. 

Prídu ďalšie mená, aj ešte zvučnejšie, subjekt má potenciál rásť.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite