Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Fíni sú majstri sveta. Vyhrali nad favorizovanou Kanadou 3:1.

Začal sa útok na vyšetrovanie vraždy

.michal Magušin .názory

Vedia, že to je riskantný a citlivý krok. Dlho sa to báli urobiť, aj sa stále boja. Ale strach z toho, čo môže objektívne a kvalitné vyšetrovanie priniesť, je väčší. Preto útočia.

Michal Magušin

rok od vraždy začínajú prichádzať protiúdery aj vo vyšetrovaní. Saková, odvolávajúc sa na „úniky informácií“, berie časť vyšetrovania z rúk hlavného tímu. Niekoľko dní predtým si na tento ťah „pripravovali pôdu“, rečnili o tom v médiách a „preventívnu správu“ dali aj na vysoko navštevovaný policajný Facebook.

Pravda je pritom v dokonalom protiklade s tým, čo Saková a spol. tvrdia. Tvrdia, že vyšetrovateľovi Juhásovi a jeho tímu veria, chcú len zabrániť únikom informácií. Pravda je, že ak by mohli (ak by necítili veľký tlak médií a verejnej mienky; vďaka, Monika Tódová), Juhása už dávno „odpília“. A teraz sa boja možných výstupov z vyšetrovania tak veľmi, že napriek tlaku skúšajú Juhása obmedziť. Dostať aspoň časť vyšetrovania pod kontrolu, mať cez „svojich vyšetrovateľov“ prístup do spisu, prístup k obvineným, nové možnosti. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite