Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Všetci vedia, ako to s únosom bolo – hovoria však, aby sme počkali na vyšetrovanie

.eugen Korda .názory

Politická dráha Roberta Kaliňáka sa skončila v okamihu, keď sa z dráhy letiska M. R. Štefánika vzniesol vládny špeciál s uneseným človekom.

Eugen Korda

poslanci Výboru pre obranu a bezpečnosť NR SR sa pýtali ministerky vnútra Denisy Sakovej a policajného prezidenta Milana Lučanského na okolnosti únosu vietnamského občana, ktorého mali protizákonne dopraviť našim vládnym lietadlom do Moskvy a odtiaľ transportovať do Vietnamu. Róbert Kaliňák sa osobne za výdatnej pomoci koaličných partnerov postaral, aby sa nakoniec nekonala ani verejná časť zasadnutia, s ktorou zúčastnení poslanci najskôr súhlasili a ani on nenašiel pred kamerami odvahu proti tomu protestovať. Urobil to až potom, ako novinári museli opustiť miestnosť. Toľko k tomu, v akej atmosfére sa rokovanie odohrávalo a zároveň ukázalo, akú transparentnosť vyšetrovania môže verejnosť očakávať. 

A teraz k veci. Po rokovaní výboru ministerka vnútra a policajný prezident siahodlho vysvetľovali nevysvetliteľné. Neboli schopní odpovedať na to, prečo sa niekoľko mesiacov na Slovensku nikto touto kauzou nezaoberal, prečo to nikto nevyšetroval a keď sa únos už prevalil aj k nám, tak sa snažili nejakým spôsobom spochybniť nemeckú políciu a tento trestný čin uhrať do stratena. 

„V týchto ťažkých časoch za ním dnes stojí už len vyčerpaný Robert Fico.“

Dnes po zasadnutí výboru obaja jedným dychom zdôrazňovali, že všetko sa vyšetruje a že vlastne neexistuje žiadny dôkaz o tom, že muža uniesli našim vládnym špeciálom. Vraj máme (aj verejnosť) trpezlivo čakať na výsledky vyšetrovania. To sa teda načakáme! A ak sa aj nejakých výstupov dočkáme, tak sa pravdepodobne dozvieme, že pána Kaliňáka jeho kamaráti z Vietnamu sprosto oklamali a že on o ničom nevedel. Nuž, tomu môže uveriť hádam len ten, kto by si myslel, že Robert Kaliňák je naivný hlupáčik.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite