Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Budeme mať Lednice aj na Slovensku?

.matúš Baňovič .názory

Cez víkend som sa bol pozrieť v Českej republike, asi dvadsaťpäť kilometrov za hranicami je v obci Lednice krásny zámok s obrovským areálom. Pripomínal mi kaštieľ v Rusovciach.

Matúš Baňovič

vláda dnes odobrila projekt na rekonštrukciu kaštieľa v Rusovciach spolu s jeho čeľadníkom a takisto aj revitalizáciu celého areálu aj parku. Zatiaľ to vychádza na nejakých 75 miliónov eur. Po rokoch sa teda pomaly spúšťa rekonštrukcia zdevastovaného  kaštieľa, ktorý patrí štátu. V Ledniciach štát na svoju pamiatku nezabudol. Ročne ju navštívia tisíce turistov, zámok a aj priľahlý obrovský parku sú udržiavané vo výbornom stave. Naproti tomu, keby ste sa posledné roky prišli pozrieť do areálu kaštieľa v Rusovciach, nájdete polorozpadnutý, obitý kaštieľ, v parku dolámané stromy a vysokú trávu. Nikde ani živej duše, len kde-tu nejaký človek sa prechádza  so svojím psom. Priestor si určite rekonštrukciu po rokoch zaslúži, no len za akú cenu?

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite