Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Marián Kočner a Pavol Rusko si vyskúšajú, ako sa spí v policajnej cele

.eugen Korda .názory

Polícia zadržala Mariána Kočnera. To je dobrá a zároveň i zlá správa

Eugen Korda

dobrá preto, že sa to stalo a zlá, lebo to trvalo tak neuveriteľne dlho a museli zomrieť dvaja mladí ľudia, aby sa konečne policajné vyšetrovanie tohto muža  rozhýbalo. 

Marián Kočner, ktorého médiá celé roky neprávom nazývali „podnikateľom“, totiž podnikal hlavne v oblasti podvodov a vydierania. Aj Ján Kuciak sa stal predmetom jeho vyhrážok. Všetci sme to vedeli. Aj policajti a prokurátori vedeli, že tento muž je nebezpečný a v záujme svojich nečistých obchodných aktivít je ochotný urobiť čokoľvek. 

On bol však celé roky nedotknuteľný. Mal krytie z najvyšších miest. Jeho kamarát, bývalý prokurátor Trnka, mu nielen kryl chrbát, ale mu i pomáhal pri realizácii niektorých jeho podvodov a dodával mu informácie, ktoré mu umožňovali potichu vydierať mnohých ľudí. A Dobroslav Trnka nebol ani zďaleka jediným človekom, ktorý sa na Kočnerových temných obchodoch podieľal. 

„V najbližších týždňoch bude mať pán Kočner iné starosti, ako natáčať trápne videá.“

Dnes ho polícia zadržala pre podozrenie z falšovania zmeniek voči televízii Markíza. Spolu s jej bývalým riaditeľom Pavlom Ruskom sa dohodli, že ju takýmto spôsobom oberú o milióny eur a zdá sa, že sa obaja dopustili osudovej chyby.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite