Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Fico chce zákon, ktorý mu má pomôcť vrátiť moc do jeho rúk

.eugen Korda .názory

Robert Fico vyhodnotil situáciu tak, že jeho najväčším nepriateľom nie je ani zdravie, ani alkohol, ani klesajúca podpora verejnosti.

Eugen Korda

nie sú to ani korupčné škandály, ktoré sa za ním a za jeho Smerom vlečú ako chvost kométy, ale že tým, kto má najväčší potenciál ukončiť jeho vládnutie, je prezident Andrej Kiska. To je tá hrozba, ktorej sa v skutočnosti obáva najviac. A nemýli sa. 

Ak totiž prezident založí stranu, alebo ak sa mu podarí zjednotiť časť súčasnej opozície, zatiaľ roztrieštenej, tak predseda Smeru môže naisto rátať s tým, že na povolebné pytačky ho nikto nepozve. 

Tu treba hľadať korene toho, prečo sa každý deň do neho naváža a dokonca vymyslel nový zákon, ktorého hlavným cieľom je vytvoriť si mediálny priestor na Kiskovu diskreditáciu, lebo tento zákon sa súčasného prezidenta nijako nedotkne. Také jednoduché je to s jeho „úprimnou“ snahou o to, aby sa kandidáti na prezidenta vzdali na obdobie kampane daňového tajomstva. Nič iné za tým netreba hľadať. 

„Fico dobre vie, že práve tam niekde sú korene jeho pádu a stavu, v akom sa teraz nachádza.“

Aj preto na tlačových konferenciách dokola opakuje mantru, že Kiska je daňový podvodník a my novinári ho z nepochopiteľných dôvodov kryjeme. Vraj máme Kisku radi. Neviem, ako zvyšok novinárskej obce, ale ja si ho skutočne za jeho postoje vážim. Ak urobil v daňových priznaniach nejaké chyby, tak nech za ne pyká. Čo ma však vyrušuje, je to, že o tom hovorí muž, ktorý podľa svojich sľubov už dávno nemal bývať v luxusnom Bonaparte v susedstve mafiána a daňového podvodníka.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite