Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Farmári pôjdu za Matečnou len na piatich traktoroch. Ostatné vozidlá polícia nepustila.

Zabudla už ministerka, čo je to novinárčina?

.matúš Dávid .názory

Predstavme si, že by šéf rezortu financií požiadal o úver pochybnú „nebankovku“ a minister životného prostredia by založil skládku. Rovnako nepochopiteľne koná ministerka kultúry.

Matúš Dávid

ľubica Laššáková, ako sme sa dozvedeli z blogu Omediach.com, poskytla rozhovor jednému z najčítanejších slovenských dezinformačných webov. Ukázala tým, že absolútne nerozumie nečistým praktikám šíriteľov poloprávd a konšpirácií, vedome prehliada nebezpečenstvo, ktoré pre demokraciu predstavujú stroje na falošné správy či hoaxy a súčasne namiesto ochrany skutočnej žurnalistiky legitimizuje konanie jej nepriateľov. 

V kontexte skorších kontroverzných vyjadrení ministerky kultúry o protestoch na Slovensku, za ktoré sa ospravedlnila, je jej počínanie ešte krikľavejšie. Alebo naopak, jasnejšie. Zabudla už ministerka na časy strávené za novinárskym mikrofónom na banskobystrickej Ulici profesora Sáru 1?

„Novinári šíria svetlo, lebo demokracia v temnote umiera.“

Asi áno. Pripomeňme preto Ľubici Laššákovej, že správa hodná prijímateľa musí mať spoľahlivý a relevantný zdroj. Pritom tí, ktorým teraz ako ministerka sľubuje akúsi ochranu a garantuje priestor na ďalšiu tvorbu, väčšinou nepracujú s faktmi. Blízke sú im skôr fiktívne zdroje. Vládna predstaviteľka poskytnutím rozhovoru známemu konšpiračnému médiu iba posmelila tých, ktorí do opony utkanej z falošnej slobody zabalili propagandu.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite