Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Neznesiteľná ľahkosť Kiskových výplat

.eugen Korda .názory

Už si tú správu, ktorá do redakcií a do tlačových agentúr prichádza so železnou pravidelnosťou mesiac čo mesiac, ani nevšímame. A ani ju už nepublikujeme.

Eugen Korda

veď načo aj, hovoríme si v duchu. Veď sľúbil, že to bude robiť. A on to aj robí, tak čo my môžeme k tomu dodať, čo k tomu napísať? A zdanlivo nejde ani o veľa. V tej správe sa vždy objaví taká divná a nepochopiteľná suma vo výške 498,20 eura. Taká trošku nadpriemerná penzia to je. Ale len trošku. Lenže táto suma má pre niekoho nielen cenu nádeje, ale doslova cenu života. Mesiac čo mesiac ju dostane desať rodín. 

Áno, hovorím o tom, že prezident Andrej Kiska každý mesiac svoj plat rozdelí rodinám, ktoré sú v naozajstnej núdzi a pre ktoré aj táto malá suma znamená strašne veľa. Ak rátam dobre, tak za čas, odkedy je v úrade, takto daroval skoro 235-tisíc eur. Pre lepšiu predstavu je to niečo okolo 7 miliónov korún.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite