Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Som rád, že som sa v novinároch mýlil

.eugen Korda .názory

Už som nad naším novinárskym stavom lámal palicu. Celé mesiace a roky sa mi zdalo, že sa z nás vytráca akási šťava a priebojnosť a chuť meniť veci k lepšiemu.

Eugen Korda

samozrejme, neplatilo to na všetkých. Vždy tu boli výnimky, ktoré plnili to, kvôli čomu novinárska profesia existuje. Aj ja som patril do tej skupiny, nad ktorou som zlomil tú pomyselnú palicu a treba povedať, že oprávnene. Už som nemal silu ďalej bojovať s tým zlom, ktoré opantalo našu krajinu. Jednoducho som rezignoval. Nádej, že sa to zmení, bola minimálna a ja som si hovoril, že nejako to už len musím v zdraví dožiť až do krematória. 

„Som rád, že som palicu lámal predčasne a na nesprávnom mieste.“

Dnes je však všetko inak. Vidím okolo seba mnoho mladých, ambicióznych kolegov, ktorým v posledných mesiacoch narástli krídla. Odvádzate skvelú prácu! Vidím vás v novinách, rádiách, v televízii, vidím vás na internetových portáloch. Sledujem, ako vzdorujete hlúpym, morálne rozloženým šéfom v RTVS a ako si nechcete nechať ohnúť chrbtice.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.eugen Korda .názory
.diskusia
.neprehliadnite