Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Eugen Korda z Humenného: Táto vláda je výsmechom slušných ľudí

.eugen Korda .názory

Redaktor .týždňa vystúpil so svojim prejavom na proteste Za slušné Slovensko v Humennom. Prečítajte si, za čo podľa neho vychádzame do ulíc.

Eugen Korda

my namyslení Bratislavčania sem na východ nechodíme často. Ale dnes sme tu, lebo vám chceme povedať, že tu nie je „nič“, ako to do sveta vykrikuje Robert Fico. Tu žijete vy, ktorí chcete žiť slušný život a mať obživu pre svoje rodiny. Lenže dopracovať sa k takémuto životu je cez chápadlá smeráckej chobotnice takmer nemožné. Vaši farmári by o tom mohli napísať celé romány. Lenže novodobým sociálnodemokratickým zemepánom nestačí obrať vás o majetok, ukradnúť vám poľnohospodárske stroje a zničiť zdravie. Oni vás musia zašliapať do bahna, aby všetci videli, kto je tu pánom. Keby mali dereše, tak vás budú dvakrát do týždňa bičovať. 

„Táto banda vládnych pajácov má dosť hlasov v parlamente na to, aby nám tu ešte celé mesiace otravovala život.“

Aby moc týchto grázlov zostala zachovaná, museli zomrieť dvaja mladí ľudia. Janko Kuciak a Martinka Kušnírová. Aspoň v to ich vrahovia dúfali. Ich smrť nás však namiesto zastrašenia dostala na námestia, ich smrť spôsobila pád Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, ale nestačila to na to, aby sa zmenila od základu táto vláda. To, čo nám tu vládne teraz, je výsmechom všetkým slušným ľuďom. Veď sa len pozrime na to, kto tu sedí v ministerských kreslách. Pán Drucker, minister vnútra s boľavou chrbticou, ktorú vlastne ani nemá a ktorý vlastnou hruďou chráni celé týždne skorumpovaného policajného prezidenta. Jeho manželka zázračne zbohatla pri podnikaní v čase, keď pán minister zastával vysoké funkcie. Alebo pani ministerka Matečná! Tá sa zas tvári, že je jedinou spravodlivou na svete a pri tom schvaľovala okrádanie farmárov a prečudesné prenájmy štátnej pôdy. 

Dnes vinu hádže na iných a volá farmárov na zmanipulované rokovania.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.eugen Korda .názory
.diskusia
.neprehliadnite