Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Fico hrá o všetko, treba konať

.michal Magušin .názory

Na Slovensku sa lámu dejiny a schyľuje sa k obrovskému sporu. Robert Fico nehľadá nijaký kompromis a moc chce udržať za každú cenu.

Michal Magušin

dnešné tri prejavy najvyšších ústavných činiteľov mali rôznu váhu. Ten najsilnejší zaznel z úst prezidenta Kisku, ktorý ako jediný pochopil, čo sa momentálne v krajine deje. Obidve alternatívy, ktoré Kiska predstavil, by znamenali koniec Roberta Fica ako premiéra. Prezident číta situáciu správne a treba ho v tom podporiť.

„Premiér vie, že ak stratí funkciu, nikdy sa už k moci nevráti.“

Kiska vyslal impulz, na ktorý celá demokratická opozícia, spolu s KDH a s novými stranami Miroslava Beblavého a Ivana Štefunka, reagovala volaním po predčasných voľbách. Správna a múdra reakcia a opozíciu v tomto rozhodnutí treba podporiť.

Šéf parlamentu Andrej Danko sa hneď v úvode svojho príhovoru priznal, že chcel v televízii vystúpiť len preto, lebo sa dozvedel o plánovaných príhovoroch prezidenta a premiéra a „bol pripravený splniť si svoju štátnickú povinnosť“. Po mnohých frázach sa dostal aj k podstate veci, ktorou bola prezidentova reč. Možnosti predstavené prezidentom Danko priamo ani neodmietol, ani nepodporil, ale je s ním „pripravený rokovať“. Týmito slovami sa, paradoxne, napriek tradičným vyjadrovacím problémom, dostal nad úroveň Roberta Fica.

„Ficov prejav bol najslabší a najmenej štátnický.
 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite