Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Skutočne vieme, v akej krajine žijeme?

.eugen Korda .jozef Šátek .názory

Vražda novinára a jeho snúbenice je hrozná. Na Slovensku spustila nevídanú lavínu, ktorá veľkou rýchlosťou a silou berie všetko,čo jej stojí v ceste.

Eugen Korda

už teraz je  zrejmé, že zasiahne vládu. Jej ďalšia existencia v tejto podobe je otázna a aj keď sa nerozpadne, už to nikdy nebude tá vláda, ktorou bola ešte v nedeľu.

Občanom však brutálny masaker mladých ľudí každým dňom nastavuje úplne iné zrkadlo politického, štátneho, hospodárskeho, bezpečnostného a morálneho stavu spoločnosti, ale najmä odhaľuje množstvo systémových chýb. V plnej nahote sa ukázal stav, ktorý nemá vôbec nič spoločné s demokraciou a právom, o morálke ani nehovoriac.  

Je absurdné a pre bežného človeka až nepochopiteľné, že mladý novinár len z otvorených informačných zdrojov odhalil zločinecké zoskupenia a ukázal ich dlhoročné aktívne a beztrestné pôsobenie na Slovensku, že členovia niekoľkých rodov kalábrijskej mafie vydierajú a vyhrážajú sa smrťou, manipulujú súdne konania, ktoré ich oslobodzujú,  podnikajú so synom okresného prokurátora, podnikajú a veselia sa s čelnými predstaviteľmi vládnej strany Smer, bez problémov získavajú licencie na fotovoltaické elektrárne, obrovské sumy peňazí z eurofondov a agrofondov. 

„Zločinecké skupiny nie sú pod drobnohľadom štátu, ale naopak, ďalej zvyšujú svoj apetít.“

Z ich „podnikateľského“ prostredia vyjde predstaviteľ Smeru, ktorý podnikateľské žezlo odovzdá svojmu synovi, aby mohol nastúpiť na mimoriadne dôležitý  post tajomníka bezpečnostnej rady Slovenska. Z rovnakého prostredia príde do tesnej blízkosti predsedu vlády SR štátna radkyňa, ktorá nemá žiadnu bezpečnostnú previerku na utajované skutočnosti, čo predsedovi vlády ani vedúcemu úradu neprekáža. Toto zjavné bezpečnostné ohrozenie nerieši spravodajská služba, i keď to má zákonom určené ako jednu zo základných úloh. O to zarážajúcejším  faktom je, že tajomníkovi bezpečnostnej rady na základe podkladov – nepodarkov – od spravodajskej služby a polície vydá štátna autorita glejt najvyššieho stupňa, aby sa mohol oboznamovať s utajovanými skutočnosťami dokonca až na úrovni NATO.

Ako je možné, že masívne rozkrádanie eurofondov, agrofondov ale aj vratiek DPH zločineckými skupinami si celé roky nevšimli jednotky NAKA. Prečo nepristúpili k odhaľovaniu systémovo a systematicky. Výsledok je ten, že zločinecké skupiny nie sú pod drobnohľadom štátu, ale naopak, ďalej zvyšujú svoj apetít.

Ale tomuto marazmu ešte nie je koniec. Zjavuje sa správa, že na určitom súde existuje skupina skorumpovaných sudcov, ktorí cez účelovo vydané rozsudky prihrávajú nevídané bohatstvo svojim členom justičnej mafie, ktorej sa mal zavraždený novinár neprezieravo dotknúť a tam mal nasledovať demonštratívny trest.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite