Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Triumf nad Ruskom: Najlepší hokejový manifest

.filip Olšovský .názory

Pred olympiádou sa to slovo omieľalo dookola. Systém, systém, systém. Teoreticky jeho obsah väčšina z nás pochopila, no až zápas s Ruskom mu dodal hmatateľný zmysel.

Filip Olšovský

na hokej sa väčšina z nás pozerá raz do roka. V olympijskom roku dvakrát. Ťažko rozlíšime zámorské klzisko od európskeho a ruskú korčuliarsku školu od kanadskej palicovej techniky. 

No úplne zjednodušene: v dnešnom hokeji existujú dva prístupy. Zámorsko-škandinávsky, v ktorom sa všetko hrá podľa zažitých vzorcov a každý hráč presne vie, v ktorom momente má byť na ktorom mieste. A potom, nazvime ho, ruský, v ktorom je oveľa viac hokejovej slobody. No a podstata nášho systému, s ktorým prišiel kanadský tréner Ramsey, spočívala v prechode na prvý spomínaný prístup (tomu zodpovedal aj výber hráčov na olympijský turnaj). Iróniou osudu bolo, že prvým ostrým testom si nová filozofia prešla práve proti hokejistom z Ruska.  

„Je to ten pocit, keď aj vidíte, že súperovi hokejisti sú lepší, no zároveň veríte tomu, že to neznamená ich víťazstvo.“

Po pár minútách a s priebežným výsledkom 0:2 to vyzeralo, že so zabiehaním systému to ešte potrvá. Nehovoriac o posilnenej opozícii, ktorá by po črtajúcom sa debakli volala po návrate do starých koľají.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite