Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kremeľ nám tlieska, NATO je znepokojené

.eugen Korda .názory

Robert Fico sa bije do pŕs, že dovedie Slovensko do jadra Európskej únie. Na Ministerstve obrany prebieha celkom opačný proces.

Eugen Korda

trojhviezdičkový generál Peter Gajdoš, ktorý začal svoju vojenskú kariéru ešte v čase hlbokého komunizmu, ho usilovne kormidluje nielen do korupčných vôd, ale celkom nenápadne aj do náruče nášho dlhoročného zotročovateľa z Moskvy. Výdatne mu v tom pomáha (alebo celý proces riadi) Ján Hoľko, ktorý študoval na podobných školách a vzdelávanie ukončil na Vojenskej politickej akadémii. A tú mohli dokončiť len naozaj „kovaní" a „preverení" komunisti. 

Podozrenia z netransparentného a korupčného správania tohto ministerstva viedli až k tomu, že opozícia sa rozhodla zvolať mimoriadnu schôdzu Národnej rady, kde by pán minister mal vysvetliť, prečo všetko tak úporne tají. Lenže najvážnejšie varovania na verejnosť vysiela štátny tajomník Róbert Ondrejcsák. Tento nominant Mostu-Híd už viackrát poukázal na konanie vedenia tohto ministerstva, ktoré nie vždy smeruje tam, kde smeruje oficiálna obranná doktrína SR. 

„Aby sme nepočuli potlesk z Ruska a  z centra NATO znepokojivé otázky.“

Posledným, aj keď nie najdôležitejším, varovaním je zablokovanie stáže člena jeho kancelárie na mimoriadne dôležitom kurze. Pán Ondrejcsák o tom takto prehovoril na svojom FB profile:„Ad absurdum. Mám šikovných kolegov. Jeden z nich bol pozvaný na kurz do Garmisch Partenkirchenu, do Marshall Centra. Je to spoločná americko-nemecká inštitúcia, so špičkovými odborníkmi a celá generácia slovenských odborníkov sa tam vzdelávala za uplynulé dve desaťročia. Kolegu vybrali z niekoľkých stoviek odborníkov z celého sveta. Mal tam stráviť jeden mesiac a riešiť tému, ktorá je v súčasnosti absolútne kľúčová: strategickú komunikáciu. Stratcom patrí k jeho každodennej agende v mojej kancelárii. Ale do Garmischu nepôjde, lebo šéf Ministerstva obrany to zablokoval. Lebo. Akože úprimne, je veľmi trápne, že kurz jedného (aj keď šikovného) štátneho zamestnanca riešime takto.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.eugen Korda .názory
.diskusia
.neprehliadnite