Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Reportéri stoja pred kľúčovým rozhodnutím

.eugen Korda .názory

Skupina redaktorov z investigatívnej relácie Reportéri napísala otvorený list, v ktorom vyjadrili sklamanie z toho, že Jaroslav Rezník túto redakciu zrušil

Eugen Korda

vraj ich toto rozhodnutie zaskočilo a nesúhlasia s ním. Nuž, a čo čakali? Veď Jaroslav Rezník bol nainštalovaný do RTVS práve preto, aby takéto kroky robil.  To nevideli, že jeho „kádrový“ profil sa celé roky vyznačuje servilnosťou k mocným tohto štátu? Bol vždy telom i dušou oddaný hlavne tým ľuďom, pre ktorých je slovo sloboda  červeným súknom, ktoré treba nabrať na rohy a potom ho zašliapať do bahna. 

Niet sa čo čudovať takýmto postojom. On to má v rodinnej anamnéze. Veď jeho rodina si do erbu symbolicky  a hrdo namaľovala portrét muža podozrivého z únosu, vraždy a rozkradnutia Slovenska. Jaroslav Rezník bol jeho obdivovateľom, sluhom a podporoval ho až do poslednej sekundy panovania nad týmto štátom.  Opustil ho až potom, keď celkom stratil moc a on začal ponúkať svoje služby mediálneho normalizátora iným politikom. 

„Je len na nich, či pôjdu so svojím riaditeľom do otvoreného konfliktu, alebo nakoniec stiahnu chvosty.“

Vo vysokých mediálnych funkciách sa vždy správal ako sluha cudzej mocnosti, ktorá sa nevie zmieriť s tým, že sme sa po dlhých rokoch stali slobodným národom.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.eugen Korda .názory
.diskusia
.neprehliadnite