Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Robert Fico hrozí pádom vlády

.eugen Korda .názory

Až z ďalekej Afriky doletel do Národnej rady hlas rozhnevaného sociálneho demokrata Roberta Fica. Strašne ho nahnevali poslanci.

Eugen Korda

vraj ak neodhlasujú zákon o zmrazení platov ústavných činiteľov, tak je odhodlaný riskovať svoju premiérsku stoličku a ísť do predčasných volieb. Mali tak urobiť už v utorok, ale dokonca ani niektorým jeho poslancom a ani poslancom z jeho koalície sa za ten idiotský návrh nechcelo hlasovať. Na zlú a nezodpovednú opozíciu sa tak v tomto prípade nemôže vyhovárať.

Zo SNS za zmrazenie hlasoval jedine kapitán Danko a nikto nevie s istotou povedať, či to urobil, aby zastavil, či aspoň spomalil pád  jeho strany, alebo ho len oslepil ligot vojenských epoliet a on prstom stlačil zlý gombík.  Roberovi Ficovi, samozrejme, v skutočnosti nejde o žiadne šetrenie. Jediným dôvodom, prečo drží platy ústavných činiteľov na rovnakej úrovni už celé roky, je marketing. On potrebuje ukázať národu, že aj on si uťahuje opasok. 

V porovnaní s masívnymi rozkrádačkami sú však  položky platov ústavných činiteľov v štátnom rozpočte zanedbateľné – sú len zrnkom piesku v mori peňazí, ktoré sa počas jeho vlád naliali do predražených štátnych zákaziek. To sa komusi vykrikuje o zmrazovaní, keď mu z iných zdrojov pritečú na utajené účty v zahraničí milióny! 

„To, čo v posledných dňoch Robert Fico ukazuje,  je tvár zbabelého slabocha, populistu, klamára a aj človeka unaveného vládnutím.“

Robert Fico sa vyhráža, že toto hlasovanie spojí s hlasovaním o dôvere svojej vlády. Všetci dobre vedia, že je to len napínanie svalov a snaha predviesť voličom svoje zásadné stanovisko, svoju silu a neochvejný postoj.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.eugen Korda .názory
.diskusia
.neprehliadnite