Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Robert Fico: V podstate sme vyhrali

.eugen Korda .názory

Dlhých šesť dní trvalo Robertovi Ficovi, než sa odhodlal predstúpiť pred novinárov. Miestnosti, v ktorej ich nechal na seba takmer polhodinu čakať, dominoval veľký plagát s grafom.

Eugen Korda

ten znázorňoval počet poslaneckých miest, ktoré sa tej-ktorej strane podarilo v regionálnych voľbách získať. A Smer tam mal číslo najvyššie. Nuž, ale to sme predsa vedeli už dávno. Presne tento graf zverejnil premiérom toľko nenávidený a toľko kritizovaný Denník N. To však pri prezentácii tohto „gigantického volebného úspechu" akosi pozabudol spomenúť. Naopak, opäť si neodpustil hlúpe a najmä celkom zbytočné poznámky o tom, že novinári slúžia opozičným centrálam. 

Jeho radostné konštatovanie o faktickom volebnom úspechu strany, ktorej šéfuje, komentoval tak, že sa v žiadnom prípade necíti ako porazený, ale ako víťaz župných volieb. Nuž, ak to myslí naozaj vážne, tak sa treba bez hanby spýtať, či je mentálne úplne v poriadku.  A či sú celkom zdraví aj jeho mediálni poradcovia, ktorých mu na Úrade vlády platíme z našich daní. Vraj sa celkom úmyselne celý týždeň neukázal na verejnosti. Chcel pozorovať atmosféru a na vlastné oči vidieť  hystériu, ktorá sa rozpútala po oznámení volebných výsledkov.  Nuž, videl a podľa toho, že bol celých šesť dní ukrytý nielen pred občanmi tohoto štátu, ale aj pred svojimi straníckymi kolegami, musel ním pohľad na tú hystériu poriadne otriasť.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.eugen Korda .názory
.diskusia
.neprehliadnite