Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Sulíkov Poliačik – Martinov Richard

.eugen Korda .názory

Nie, toto nebude žiadny analytický text o dôvodoch, prečo sa cesty dvoch zakladateľov SaS po mnohých rokoch rozchádzajú. V tom nech sa rýpu „experti“​.

Eugen Korda

nemám takú ambíciu a musím sa bez mučenia priznať, že by som to ani napísať nevedel. Na to tu máme kopu odborníkov. Toto má byť len také malé poohliadnutie sa na dvoch mužov, ktorých si vážim a s ktorými mám ako novinár veľa spoločných názorov a s mnohými nesúhlasím. 

Obaja sa v mnohom od seba odlišujú, jednu povahovú vlastnosť však majú spoločnú – sú tvrdohlaví ako mulice. Stoja si za svojimi názormi, aj keď narážajú na odpor a niekedy aj na pohŕdanie okolia. Myslím si, že je to dobrá vlastnosť. 

„Na rozdiel od iných podobných rozchodov však ten rozvod urobili kultivovane a bez zbytočného osočovania.“

Nie sú to politici, ktorých kabát veje tam, kde zafúka vietor. Sulík, neustály kritik nedokonalej a skostnatenej Európskej únie, a Poliačik vášnivý obhajca utečencov, ktorí sa za vidinou lepšieho života prehnali Európou – aj tak som ich videl a oba postoje mi boli sympatické, a preto mi je ľúto, že sa rozchádzajú.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.eugen Korda .názory
.diskusia
.neprehliadnite