Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Nervózny Fico si vybíja zlosť na novinárke a novinári mlčia

.eugen Korda .názory

Novinári to v dobe, keď bol predsedom vlády Vladimír Mečiar, nemali jednoduché. Fyzické útoky, ničenie majetku, pokusy o diskreditáciu boli ich každodenným chlebíčkom.

Eugen Korda

viem, o čom hovorím. Zažil som to na vlastnej koži. Väčšina novinárov sa však vedela proti arogantným útokom Vladimíra Mečiara postaviť. Po čase to zašlo až tak ďaleko, že viackrát demonštratívne opustili tlačovú konferenciu, na ktorej ich sprostým spôsobom urážal. 

Smutné je, že dnes sa väčšina slovenských novinárov len mlčky prizerá na podpásovky predsedu vlády. Poslednú z nich predviedol na tlačovej konferencii po podpise novej koaličnej zmluvy. 

V sále vládneho hotela Bôrik verejne obvinil redaktorku TV JOJ, že pracuje v službách opozície, bez toho, aby mal v rukách jediný relevantný dôkaz. Teda, ak za dôkaz nepovažuje akési nelegálne prepisy esemesiek, ktoré pred rokom zverejnil Marián Kočner. 

A čo na to novinári? Nič. Len sa ticho prizerali, ako si na nej vylieva zlosť z toho, že mu akýsi Danko pokazil leto. 

„Novinári by si konečne mali uvedomiť, kde je hranica toho, čo si voči nim politici môžu beztrestne dovoliť.“

Ak by som mal možnosť, tak by som sa ho rád opýtal, čo by povedal na konanie Erika Tomáša, jeho mediálneho stratéga, ktorý v čase, keď bol redaktorom TV Markíza, úzko spolupracoval s Robertom Kaliňákom na diskreditácii vtedajšieho ministra vnútra Vladimíra Palka.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.eugen Korda .názory
.diskusia
.neprehliadnite