Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Vláda Andreja Babiša nezískala dôveru. Predseda vlády preto musí podať demisiu. Zeman však Babiša opäť poverí zostavením vlády, pričom aj bez dôvery ho môže dlho držať pri moci.

5+212 ľudí, ktorí vládli a vládnu Slovensku

.eugen Korda .názory

Je nedeľa a ja som sa po vzhliadnutí politických diskusií zapovedal, že si v čase, keď ich vysielajú, už televízor nikdy nezapnem. Je to stratený čas.

Eugen Korda

impotentní moderátori udeľujú slovo (najmä vládnym) politikom, z ktorých väčšina nič zmysluplné z úst nevypustí. Len mlátia prázdnu slamu tak, že sa im z tých falošných fráz práši z úst. Niektorým sa nedá veriť ani jedno-jediné slovo. 

S úsmevom na tvári nás presviedčajú, že parcelovanie štátu, rozdávanie funkcií, tunelovanie eurofondov, rozkrádanie štátneho rozpočtu, vyberanie výpalného za možnosť stavať diaľnice, že to všetko je vlastne vládnutím v prospech nás občanov. Tvrdia, že ich hádky o korisť nie sú vládnymi krízami, ale len komunikačnými nedorozumeniami. Podľa nich za všetko zlé, čo sa v tejto krajine odohralo, môžu Radičová, Dzurinda, Mikloš či Zajac a jediní politici, ktorí ju chcú meniť a aj menia k lepšiemu, pochádzajú z lona „vlastnou hlavou vzniknutého“ Smeru. 

„Od jeho vzniku sa na Slovensku odohráva boj medzi ovcami a rozmýšľajúcimi voličmi.“

Celkom logicky to nemôže byť nikto iný ako Fico, Kaliňák, Pellegrini či Richter. Danka s Bugárom tu ani nespomínam. Oni dvaja sú len akímisi „prismŕdzačmi“ skutočných majiteľov Slovenska. Za tento totálny chaos a likvidáciu slušného a právneho štátu však aj tak nesú plnú zodpovednosť. Neviem, či vedia, kde sa o niekoľko rokov ocitneme? Ale som si istý, že áno. 

Zatiaľ, čo si súčasní páni Slovenska budú v zahraničí užívať poctivo nakradnuté majetky, my tu budeme hľadať peniaze na to, ako v domovoch dôchodcov nakŕmiť starých a nevládnych ľudí, lebo na ich dôchodky nebude mať kto pracovať. Talentovaná a pracovitá mládež húfne opúšťa túto krajinu. Do nemocníc si možno už nebudeme musieť nosiť len toaletný papier a príbor, ale aj postele – lebo aj tie pri tomto tempe kradnutia budú nakoniec ukradnuté. V televíznych debatách sa nás koaliční politici snažia presvedčiť, že len ich vláda je schopná spravovať tento štát a všetci ostatní sú iba akýmisi zoskupeniami bláznov, polobláznov, narkomanov a kaviarenských povaľačov. Lenže z úst zlodejov takéto tvrdenia neznejú veľmi presvedčivo.

„Zatiaľ, čo si súčasní páni Slovenska budú v zahraničí užívať poctivo nakradnuté majetky, my tu budeme hľadať peniaze na to, ako v domovoch dôchodcov nakŕmiť starých ľudí.
 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.eugen Korda .názory
.diskusia
.neprehliadnite