Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Danko o Ficovi v momente, keď mu odvoláva ministra: Podrazil ma!

.michal Magušin .názory

Práve sme prišli z NR SR, kde sme robili rozhovor s Andrejom Dankom. Na vlastné oči sme videli, ako Danko zisťuje, že mu Fico odvoláva ministra. „Podrazil ma,“ povedal.

Michal Magušin
boris németh

Andrej Danko v exkluzívnom rozhovore, ktorý vyjde v pondelkovom .týždni, hovoril o vzťahoch vo vládnej koalícii, o kauze eurofondy a o budúcnosti SNS. Rozhovor gradoval, položil som mu poslednú otázku. Boris Németh priebežne fotil.

Počas odpovede som si na televíznej obrazovke na stene za predsedom Národnej rady všimol tlačovku premiéra Fica, kde naživo vysielali oznámenie, že premiér odvoláva ministra školstva Petra Plavčana.

Pripadalo mi to zvláštne, keďže pár minút predtým mi Danko povedal, že Plavčanovo odvolanie nevylučuje, najskôr si však ministra zavolá na diskusiu  vnútri SNS a bližšie sa oboznámi s tým, čo sa na ministerstve vlastne udialo. A minister bude musieť ustáť aj odvolávanie v parlamente.

„Potom Andrej Danko povedal ešte jednu zásadnú vetu na adresu Fica: ,Len dotiahol pascu, ktorú urobil na nás.‘“

Preto som Andrejovi Dankovi skočil do reči, ukázal na obrazovku a opýtal sa: „Pán predseda, a o tomto viete?

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite